مشاوره اینستاگرام

بازاریابی محتوا می‌تواند نقش یک معجزه را در رشد کسب و کار بازی کند. فقط یک مشکل کوچک وجود دارد.

عصر ما، عصر انفجار اطلاعات است! اگر به شما بگوییم که در هر لحظه چند کلمه، چند جمله و چند مقاله در جهان تولید می‌شود؛ به احتمال قوی مغزتان سوت می‌کشد! اگر می‌گویید نه، سری به وب‌سایت WORLDOMETERS بزنید و آمار تعداد مقاله‌های وبلاگی که امروز نوشته شده‌اند را لحظه به لحظه ببینید.

خب؛ حالا سوال این‌جاست که در بین این‌همه سروصدا، ما چگونه باید صدای خودمان را به گوش مخاطبان هدف برسانیم؟

اینجاست که بحث داشتن یک استراتژی خوب برای بازاریابی محتوا مطرح می‌شود. بدون داشتن یک استراتژی مناسب و البته، مدیریت درست، بازاریابی محتوا عملاً بی‌فایده است.

تا به حال چند مجموعه را دیده‌اید که میلیون‌ها تومان خرج تولید محتوا کرده‌اند، اما هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌اند؟ دلیل شکست آنها، نداشتن استراتژی است.

استراتژی محتوا چیست؟

فرض کنید که یک شرکت فروش لوازم خودرو دارید و می‌خواهید از طریق بازاریابی محتوا، فروشتان را بیشتر کنید. اکنون ۲ راه پیش روی شماست:

1

هر محتوایی که فکر می‌کنید برای مشتری جذاب است را تولید کنید. در این حالت، هیچ بعید نیست که سرمایه مجموعه شما خرج محتوایی شود که هیچ بازخوردی از مخاطبان نگیرد.

2

وقت بگذارید تا درک درستی از مشتری و رقبا پیدا کنید، سپس بر اساس دانش روز بازاریابی محتوا، یک رویکرد، مسیر و برنامه مشخص برای خودتان بچینید.

آیا داشتن یک استراتژی محتوا ضروری است؟

در این که استراتژی محتوا، بخش جدایی‌ناپذیر بازاریابی محتواست، هیچ شکی نیست! بدون استراتژی، مسیر بازاریابی شما باری به هر جهت خواهد شد. یعنی چه؟

یعنی شما می‌مانید و وبلاگی که نمی‌دانید در آن باید درباره چه چیزهایی حرف بزنید؛ تمرکزتان روی بخش‌های عموماً غیرضروی پراکنده می‌شود؛ اصلاً نمی‌دانید که مشتری شما کیست و چه می‌خواهد؛ نمی‌دانید با چه معیاری نتایج را اندازه بگیرد و خیلی مشکلات دیگر که شما را از مسیر موفقیت بازاریابی محتوایی منحرف می‌کند.

به سوالات زیر فکر کنید!

مشاوره اینستاگرام

استراتژی محتوا، یک نقشۀ راه کامل است که جواب تمام این سوالات را به شما می‌دهد و کمک‌تان می‌کند تجربه‌ای متفاوت برای مخاطبانتان خلق کنید.

مبلغ مشاوره:

350,000

تومان